Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze
 
Środa,  15 sierpnia 2018 r.imieniny:  Marii, Napoleona, Stelii
MENU
    Strona główna
    Historia aktualności
    Kadra szkoły
    Statut
    Regulamin Uczniowski
    Kalendarium
    Nabór na rok szk. 2018/2019
    Plan lekcji
    Dziennik elektroniczny
    Zajęcia pozalekcyjne
    Podręczniki szkolne
    Programy nauczania
    Konkursy przedmiotowe
    Historia szkoły
    Tradycje
    Współpraca
    Program profilaktyczno - wych.
    PSO
    Spotkania z rodzicami
    Rada Rodziców
    Inne informacje dla rodziców
    Oddział przedszkolny
    Świetlica szkolna
    Obiady
    Program - "Owoce w szkole"
    Multimedia szkoły
    Współpraca międzynarodowa
    SKO
    Wyrównywanie szans eduk.
    Kontakt
    Inspektor danych osobowych
    BIP
Aktualności

Strona 1<<  Strona 8  Strona 9  Strona 10  Strona 11  Strona 12  Strona 13  
11 listopada 2017 - Apel z okazji 11 listopada
Dnia 10 listopada odbyła w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Klasa IVc wraz z wychowawczynią Barbarą Paliszkiewicz, Kingą Ochocką i Danutą Jawornicką przygotowała program artystyczny.
 
     


9 listopada 2017 - ??ywa edukacja

Uczniowie klasy I c wzięli udział w warsztatach z cyklu "Żywa edukacja". Zajęcia były prowadzone przez doktoranta wydziału biologii UZ. Dzieci miały okazję poznać przyrodę "na żywo" za pomocą różnych zmysłów w czasie następujących zajęć:

1. Szyszki, szychy, szyszunie i igły

2. Kolory w przyrodzie - liście

3. Owady

        8 listopada 2017 - Wycieczka klas VII do Kostrzyna i Owczar
Uczniowie klas VII pod opieką pani Anny Wojewody, Haliny Zawadzkiej i Ewy Balawajder wybrali się 7 listopada na wycieczkę do Kostrzyna i Owczar.
W Kostrzynie zwiedzili najstarszą twierdzę bastionową w Polsce, ekspozycję muzealną w kazamatach Bastionu Filip i oryginalne ruiny Starego Miasta. Przewodnik Muzeum Twierdzy opowiadał interesującą historię tego miejsca.
W Centrum Edukacyjnym Kluby Przyrodników w Owczarach  odwiedzili "Muzeum Łąki",  zapoznali się z prezentacją multimedialną podczas krótkiej lekcji edukacyjnej poświęconej ekosystemowi łąk i wybrali się na spacer po okolicy. Na szczęście pogoda dopisała, a w gospodarstwie Muzeum można było ogrzać się przy ognisku i przyjrzeć hodowli owiec wrzosówek. Do Owczar warto byłoby wybrać się znowu na wiosnę, by zobaczyć ten unikalny ekosystem w porze kwitnienia!
 
           


25 października 2017 - Podsumowanie Miejskiego Konkursu: Jan Pawe?? II autorytetem w drodze ku przysz??o??ci
Dnia 24 października. w Naszej Szkole odbyła się uroczysta gala Miejskiego Konkursu: JAN PAWEŁ II AUTORYTETEM W DRODZE KU PRZYSZŁOŚCI. W tym roku była 12 edycja tego konkursu pt."Wszyscy jesteśmy równi- prawo do życia w pokoju w nauczaniu Jana Pawła II". W konkursie wzięły udział dzieci z zielonogórskich podstawówek. Wpłynęło ponad trzysta prac konkursowych. Cieszymy się niesłabnącym zainteresowaniem naszym konkursem. W uroczystej gali wzięli udział uczniowie - autorzy nagrodzonych prac wraz z opiekunami oraz honorowi goście: J.E. Ks. Tadeusz Lityński- Biskup Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, pani Katarzyna Pernal- Wyderkiewicz Wicekurator Oświaty Województwa Lubuskiego, pan Jarosław Skorulski Naczelnik Oświaty i Spraw Społecznych w Zielonej Górze, pani Elżbieta Grudzińska Szef Sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Zielonej Górze. Dziękując za uczestnictwo w konkursie i życzymy wszystkim, by Jan Paweł II wypraszał potrzebne łaski. Zapraszamy do obejrzenia całej uroczystości: https://youtu.be/YFRWBEuf2Xg
 
           


Strona 1<<  Strona 8  Strona 9  Strona 10  Strona 11  Strona 12  Strona 13  
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-03 08:34:20  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|