Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze
 
Środa,  15 sierpnia 2018 r.imieniny:  Marii, Napoleona, Stelii
MENU
    Strona główna
    Historia aktualności
    Kadra szkoły
    Statut
    Regulamin Uczniowski
    Kalendarium
    Nabór na rok szk. 2018/2019
    Plan lekcji
    Dziennik elektroniczny
    Zajęcia pozalekcyjne
    Podręczniki szkolne
    Programy nauczania
    Konkursy przedmiotowe
    Historia szkoły
    Tradycje
    Współpraca
    Program profilaktyczno - wych.
    PSO
    Spotkania z rodzicami
    Rada Rodziców
    Inne informacje dla rodziców
    Oddział przedszkolny
    Świetlica szkolna
    Obiady
    Program - "Owoce w szkole"
    Multimedia szkoły
    Współpraca międzynarodowa
    SKO
    Wyrównywanie szans eduk.
    Kontakt
    Inspektor danych osobowych
    BIP
Aktualności

24 kwietnia 2018 - Dzień Książki
23 kwietnia 2018 r. odbył się w szkole Dzień Książki. Wydarzenie nawiązywało do organizowanego corocznie Światowego Dnia Książki. Spotkaliśmy się na apelu dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie wysłuchali hymnu przygotowanego na obchody tego dnia. Pani Dyrektor Szkoły Elżbieta Iwaniec przeczytała kilka wierszy poety Janusza Kofty.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmiki przygotowane przez swoich kolegów w ramach projektów realizowanych na lekcjach języka polskiego reklamujące nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. Każda klasa przygotowała swojego przedstawiciela przebranego za ulubionego bohatera książkowego, zwyciężył uczeń klasy 7a.
Podczas przerw odbywała się degustacja potraw przygotowanych w ramach akcji „Przekąski do książki” i kiermasz książek. Wydarzenie to miało przypomnieć uczniom jak ważne jest czytanie, bowiem: „Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika... Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana".
 
        


20 kwietnia 2018 - Sukcesy w konkursie językowym
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie językowym „The Board Games Strike Back” organizowanym przez Zespół Edukacyjny nr 6. Konkurs skierowany do uczniów klas V- VII polegał na wykonaniu przez uczestników własnej gry planszowej w języku angielskim. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez niezależną komisję składającą się z pracowników księgarni „Zielone Wzgórza” zajmującej się kolportażem gier planszowych. Uczennice: Julia Milczarkiewicz, Martyna Towpik oraz Marlena Sobalak z klasy VIIA uzyskali II miejsce, a Aleksandra Grzebyta, uczennica klasy VIIB, która wykonała pracę samodzielnie, otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
 
        


17 kwietnia 2018 - Klasy 6 a i c w akcji sprzątania terenu rekreacyjnego na Jędrzychowie
W dniu dzisiejszym klasy 6a i 6c wraz z wychowawcami wzięły udział w akcji sprzątania przyszłego terenu rekreacyjno-sportowego, który ma powstać przy ul. Rezedowej w naszej dzielnicy. Imprezę poprowadziły działaczki Inicjatywy Lokalnej Jędrzychów, panie: Lilianna Kleinert i Anna Monczak. Zaniedbaną działkę nasi uczniowie oczyścili bardzo sprawnie. Na zakończenie akcji dr Agnieszka Opalińska z UZ przedstawiła zarysy wykonania projektu. Wizualizację jego wykonała nasza była absolwentka wraz z mężem p. Olga Kazińska-Linkowska, która również zaszczyciła nas swoją obecnością opowiadając o etapach powstawania projektu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli już z niego w pełni korzystać. Zwłaszcza, że Urząd Miasta w tym roku przeznaczył 1 mln zł na zagospodarowanie tego miejsca. Bardzo się cieszymy z tego faktu, gdyż nareszcie powstanie na Jędrzychowie miejsce dla wspólnych zabaw i wypoczynku.
Naszą akcję relacjonowało także Radio Plus, gdzie można posłuchać wywiadu z naszymi uczniami: http://www.radioplus.pl/wiadomosci-lokalne-czytaj/117103/w_narodzie_sila_mieszkancy_jedrzychowa_inspiruja_zielonogorzan
 
           


12 kwietnia 2018 - Projekty literackie
Na lekcjach języka polskiego realizowano projekty literackie dotyczące szeroko pojętej kultury, ze szczególnym uwzględnieniem literatury i korzyści płynących z czytania. Wszyscy uczniowie wykazali się pomysłowością i twórczą inwencją. Powstały z tego bardzo ciekawe prace.
Klasy IV a oraz IV b wykonały barwne makiety książek, na kartach których umieszczone zostały różnorodne informacje na temat literatury pięknej oraz własne „zachętki” motywujące do czytania.
 
     
Klasa VI a zareklamowała serię książek Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”. Powstało własnoręcznie wykonane przez dzieci, wielobarwne drzewo, na którym zawieszone zostały wszystkie informacje dotyczące całej serii oraz krótka biografia autora. Zdjęcia pokazują etap realizacji projektu oraz efekt końcowy.
 
     
Klasa VII a wykonała plakat - kontur Polski, na którym umieszczonych zostało 100 nazwisk Polaków, którzy przez lata rozsławiali nasz kraj na całym świecie. Są to słynne osobowości z dziedziny literatury, teatru, muzyki i filmu, dzięki którym młody odbiorca może wiele „zaczerpnąć z kultury”. Plakat nosi tytuł „100 na sto, czyli sto najważniejszych nazwisk w setną rocznicę odzyskania niepodległości”. Łatwo dostrzec, że wszystkie te dziedziny są ze sobą ściśle powiązane.


Ostatnia aktualizacja: 2018-07-03 08:34:20  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|